narty we włoszech telefon

+48 502 64 12 50 codziennie 9:00-19:00

Generic selectors
Exact matches only
Search in title
Search in content
Post Type Selectors

Jak dojechać do Val di Fiemme

fiemme-logo

Mapa:

mapa-DOJAZD-val-di-femme

JAK DOJECHAĆ?

Podróżując samochodem z Polski do Włoch należy obrać kierunek Insbruck / Przełęcz Brenner. We Włoszech cały czas jedziemy główną autostradą A22 w kierunku Bolzano. Ok 10 km za Bolzano w miejscowości Ora/Egna zjeżdżamy z autostrady obierając kierunek Val di Fiemme i Val di Fassa. Przejeżdżając Ora/Egna należy jechać w stronę miejscowości Cavalese. Następnie w zależności od naszego miejsca zakwaterowania można kierować się do poszczególnych miejscowości w dolinie: Tesero, Panchia, Predazzo, Stava, Pampeago, Bellamonte, Castello-Molina di Fiemme, Varena, Passo Rolle.
WAŻNE: nawigacja będzie chciała kierować nas na krótszą drogę łączącą bezpośrednio Bolzano z Cavalese przez lokalną krętą drogę górską, gdzie w okresie zimowym po opadach śniegu mogą być trudne warunki jazdy. Należy przejechać Bolzano i 10 km za Bolzano w miejscowości Ora/Egna zjechać na Val di Fiemme, Val di Fassa, Cavalese. Warto ze sobą zabrać łańcuchy na koła. Podczas intensywnych opadów śniegu łańcuchy wymagane są na lokalnych drogach, ich brak może spowodować zatrzymanie przez policję.

PALIWO:
Paliwo na stacjach benzynowych przy austriackiej autostradzie jest tańsze niż na stacjachach benzynowych po stronie włoskiej. Warto zatankować zbiornik do pełna jeszcze po stronie austriackiej.

WINIETY – opłaty drogowe

  • w Czechach można zakupić winietę online
  • w Austrii można zakupić winietę online
  • w Niemczech autostrady są bezpłatne
  • Przełęcz Brenner posiada dodatkowe bramki do poboru opłat 11 euro w jedną stronę
  • we Włoszech na bramkach przy zjeździe z autostrady do Val di Fiemme ok 8-10 euro

przycisk-opis-doliny

SZKÓŁKA-NARCIARSKA

SZKOLENIA-INDYWIDUALNE

+48 502 64 12 50

narty@oki-vita.pl

codziennie
we wszystkie dni tygodnia
w godzinach 9:00-19:00

ubezpieczenie narciarskie rezygnacja z podróży